Často se mě na to ptáte, aneb Vaše dotazy a moje odpovědi

Mohu si prezentované obrazy někde prohlédnout?

Ano, to je samozřejmě možné.
Napište mi prosím o jaké obrazy máte zájem, velmi rád Vám je předvedu.
Obrazy jsou uskladněny na adrese: K Roklím 292, 252 62 Horoměřice. Na místě je možné obrazy i zakoupit.

Jak zajistíte dopravu obrazů?

Po předchozí platbě převodem na účet (150217379/0800) Vám obrazy zašlu prostřednictvím spolehlivé kurýrní služby.
Aby nedošlo k poškození obrazů při přepravě, balím je do kartonových obalů s výplní bublinkovou fólií. Pro větší obrazy používám speciální přepravní rámy.

Jaké materiály používáte při tvorbě obrazů a nevyblednou časem barvy?

K výrobě obrazů používám kvalitní akrylátové a syntetické materiály, beton, kovové metalízy a dekorační prvky.
Všechny použité materiály jsou odolné a světlostálé.

Z čeho čerpáte inspiraci pro Vaše obrazy a jak vznikají jejich opravdu zvláštní názvy?

Až na pár výjimek neexistují žádné speciální příběhy, které by doprovázely vznik jednotlivých obrazů. V drtivé většině případů se prostě jedná jen o náhlý nápad, impuls, vizi… Často mi například pomohl i rozhovor na téma výroby obrazů, který jsem nezávazně vedl se svými známými a během něhož se daný nápad zrodil.

Vzhledem k tomu, že mojí hlavní pracovní náplní je aplikace dekorativních materiálů a stěrek, čerpám dostatek inspirace i z této oblasti. Ale někdy opravdu stačí i pouhý pohled na určitou věc, přírodní úkaz, či dopravní prostředek a myšlenka je na světě. Pak už o ní přemýšlím tak dlouho, dokud nemám v hlavě finální podobu obrazu. Ale ani to není záruka, že tak obraz bude skutečně vypadat, protože velmi často se stává, že během jeho samotné výroby mě napadne další inovace, která jeho výsledný vzhled úplně změní. Stejně tak to probíhá i s názvy jednotlivých obrazů. Ty se rodí až na úplný závěr, když je vše hotovo. Je to asi nejtěžší část z celé pouti za zrozením obrazu. Něco jiného je vymyslet námět a něco jiného dát mu pak jméno. Málokdy se na takový obraz podívám a mám o názvu jasno. Většinou o tom dlouho přemýšlím a hledám v něm něco, co by mi pomohlo, ho pojmenovat. Někdy pomůžou i členové rodiny, známí. Musím ale říci, že s konečnými názvy svých děl jsem opravdu spokojený, protože tak to v nich skutečně vidím.

Zajímavý příběh se váže například k vzniku obrazu Tepny a Spánek na dně moře.